Mirka: Móda je mojou vášňou aj profesiou už dlhé roky!

Mirka Dobiš Michalková so synom

Mirka: Móda je mojou vášňou aj profesiou už dlhé roky!

Mirka Dobiš Michalková je autorkou blogu Fashion spy, stylistka a mama dvoch synov ? V rozhovore s Mirkou  okrem najobľúbenejšieho jedla jej detí nájdete ako bonus 5 fashion kúskov, ktoré by mala mať v šatníku každá žena! V knihe MAMA, mňam jej recept na detskú paellu nájdete na strane 170.

Okrem toho, že ste maminou dvoch chalanov na vašom instagrame sme si všimli, že vášňou je aj móda. Čomu sa konkrétne venujete?

Móda je mojou vášňou aj profesiou už dlhé roky. Pred deťmi som sa venovala stylingu a bola som aj módnou redaktorkou viacerých časopisov. Momentálne ma deti vyťažili natoľko, že tieto aktivity museli na čas ustúpiť a venujem sa popri deťoch sporadicky módnemu blogu www.fashionspy.sk

Ako by ste sa popísala ako mamina?

Ťažko to takto zhodnotiť, lebo asi nebudem objektívna. Ale myslím si, že som nápaditá a dosť nevyspytateľná aj ako mama. Neustále s deťmi niečo podnikáme a rozhodne sa nenudia. Nie som prísna a ani autoritatívna, skôr fungujeme s deťmi na dohodách. Aby boli spokojné, ale ja tiež.

Aká je vaša najobľúbenejšia časť byť mamou?

Veľmi ma bavia rôzne aktivity s deťmi. Priznám sa, že nikdy som toľko času netrávila outdoorovými aktivitami a športom ako teraz. Tiež ma baví rozprávať sa s deťmi a vôbec ma nezaťažujú ich nekonečné otázky „ale prečo“ práve to ma veľmi baví. So starším máme taký zvyk, že vždy keď mu rozprávam rozprávku, vymyslím si nejakú kde je hlavný hrdina on sám. Baví nás to aj keď občas mi už dochádza fantázia.

Čo vás najviac dokáže inšpirovať? Kde hľadáte inšpirácie pre svoj blog, ale aj domácnosť?

Som typ človeka, ktorý vidí všade krásu. Vážne. Takže aj inšpiráciu čerpám dennodenne zo života. Kvôli nápadom nepotrebujem googliť, premýšľať a ani cestovať. Bojujem práve s opačným problémom. Mám pretlak nápadov a žiaľ málo času.

Akých 5  fashion kúskov by mala mať zaručene každá mamina vo svojom šatníku.

Veľa žien má šatník nabitý rôznymi vychytávkami a chýba im tam dobrý, zdravý základ, na ktorom sa dá každú sezónu stavať. Medzi totálne must-have každého šatníka (nielen maminiek) patrí vlnený kabát bez aplikácií, či kožušiniek. Kvalitné, nadčasové, čierne slnečné okuliare, ďalej biela košeľa, jednoduché hodinky s koženým náramkom a dobre sadnúce džínsy podľa typu postavy. Ak nemáte tieto základné kúsky, nemáte v šatníku takmer nič.

Do knihy Mama, mňam ste prispela tiež svojim receptom. Čo Vás motivovalo zúčastniť sa takého projektu?

Veľmi rada varím a aj v tomto smere si idem svojou cestou. Nikdy som nevarila nič podľa receptu. Variť som sa naučila veľmi skoro, pomáhala som mame a tak mám veľa grifov tak akoby vžitých. Preto keď vidím ako niekto varí tresku na masle podľa receptu nerozumiem tomu, ale na druhej strane chápem, že mnohí potrebujú v tomto smere pomoc resp. inšpiráciu. To bol dôvod zúčastniť sa. Do knižky som prispela receptom na detskú paellu z ryby, samozrejme podľa vlastného receptu. Chutí vynikajúco aj dospelým.

Aký je najobľúbenejší recept vašich detí?

Paradoxne chlebík vo vajíčku. Ten by jedli najradšej každý deň a tak keď nechcú jesť, resp. sú chorí, vždy si ho pýtajú 🙂