Mirka Luberdová: Jedlo ma baví už od malička, inšpiráciu beriem hlavne od detí!

Mirka Luberdová

Mirka Luberdová: Jedlo ma baví už od malička, inšpiráciu beriem hlavne od detí!

Mirka je maminou dvoch detičiek. Okrem toho, že sa venuje svojim deťom, jej vášňou je aj  zdravé varenie a nielen pre deti. V knihe MAMA, mňam nájdete jej recepty na stranách 112, 114, 160 a 188. V našom rozhovore sa dozviete viac o jej inšpirácii pri varení.

Popri svojim dvom deťom sa venujete modelingu a zdravému vareniu, ako to všetko stíhate?

Najviac sa snažím variť po večeroch, keď si deti idú ľahnúť. Zároveň si aj oni zvykly, že pripravujeme denne čerstvé jedlo a veľa sa zapájajú do prípravy. Plánujem si druhy jedál podľa toho, ako približne nám vychádza program, takže najčastejšie je vždy sýta polievka v ponuke aj na dva dni, aby sme sa vedeli najesť hneď, keď prídeme z nášho programu domov a potom pripravujem niečo rýchle, keď sa napapaní hrajú.

Ako ste sa dostali k zdravému vareniu a odkiaľ beriete inšpirácie pri receptoch?

Jedlo ma baví už od malička. Inšpiráciu beriem hlavne od detí, aby som jedlo pripravila, tak aby mi ho aj zjedli 🙂 Zároveň ja mám rada jedlá, po ktorých sa cítim ľahko.

Ako by ste sa charakterizovali ako mama?

Viem byť aj prísna mamina a občas si zakričím, snažím sa nám vytvárať veľa programu, aby sme spolu strávili príjemný čas, najradšej niekde v prírode, alebo pri dobrom jedle.

Z vášho obsahu na instagrame @mirkaluberdova sme si všimli, že vaše detičky papajú zdravo. Prezradili by ste nám, ako ste to dosiahli?

Veľa sa o jedle a jeho vplyve na organizmus rozprávame. Chcela by som, aby to chápali ako celok a nie vnímali ako obmedzenia. Čoskoro sa budú rozhodovať sami, čo zjedia. Je to však stála práca, najmä u Belušky, tá ma mlsný jazýček 🙂

Aký je najobľúbenejší recept vašich detí?

Najradšej majú tekvicové halušky, alebo špagety s domácou paradajkovou omáčkou.