Pokrstili ma a dali mi meno MAMA, mňam!

Pokrstili ma a dali mi meno MAMA, mňam!

Dňa 13.6.2018 ma pokrstili najznámejšie slovenské mamy blogerky! A prečo práve „MAMA, mňam“? Sú to tie najkrajšie slová, ktoré vám vaše dieťa povie po dobrom obede či večeri, ktorú mu navaríte. 

Krst kuchárskej knihy sa uskutočnil v škole varenia Chefparade na Košickej v Bratislave. Celý event  sa niesol v duchu bubliniek, bublifukov a dobrého jedla. Samozrejme nesmeli chýbať  sladké dobroty priamo z knihy! Udalosti sa zúčastnili aj detičky, o ktorých program a hračky sa postarala www.kidmania.sk

MAMA, mňam je prvá kuchárska kniha pre maminy od najznámejších slovenských blogeriek a influenceriek ako sú Kristína Tormová, Lenka Šóošová, Denisa Lipovská, Michala Grešková či Mirka Dobiš Michalková. Na 272 stranách ponúka 101 receptov pre deti od ukončeného 4. mesiaca po dobu 3 rokov. Každý recept je založený na sedliackom rozume, bez použitia polotovarov, ktoré nakŕmia bábätkám brušká v priebehu pár minút. V knihe nájdete okrem hlavných jedál aj obľúbené dezerty ako je tapiokový puding, muffiny či mkrvové lievance.

Kombinácia a spojenie troch žien z troch svetov vytvorila dielo, ktoré je pokrokové, sexy a zároveň encyklopédiou pre mamičky!

Kniha okrem receptov obsahuje aj odbornú pasáž, ktorú spracovala Silvia Horecká, ktorá bloguje na blogu www.terapiajedlom.sk. Odborná časť sa venuje základným témam a často kladeným otázkam mamiečiek, ktoré sú dôležité pri stravovaní bábätiek. Silvia sa v knihe venuje zavádzaniu príkrmov, oxalátom, mliečnym výrobkom a poradí vám aj pár trikov ako naučiť papať deti zeleninu.

Viac nájdete v obsahu knihy:

O nádherné grafické spracovanie receptov a ilustrácii v knihe sa postarala Petra Esterling, ktorá sa venuje fotografii, foodstylingu, natáčaniu receptov, ale aj ilustrácii. Knihe dodala nadčasovosť, v ktorej spojila jednoduchosť a hravosť.

Ako sa zrodila kuchárska kniha MAMA, mňam?

Autorkou myšlienky je Janka Malaga,  ktorá ma k jedlu a receptom blízko. Receptom sa venuje aj na svojom blogu www.foodblogerka.sk.  Ako sa však dostala k detským receptom?  Jej veľkou inšpiráciou pri tvorbe knihy bol jej syn Riško, ktorý poctivo preveril a zhodnotil recepty pre malé detičky. Okrem odbornej garantky Silvie Horeckej, ktorá každý jeden recept posudzovala a upravovala, mnohé recepty v knihe zhodnotil aj ročný Riško a vo svojom odbornom posudku ich ohodnotil známkou „MŇAM“!

fotil: Peter Filadelfi