Silvia Škultéty: Veľmi sa mi páčila myšlienka spojiť mamičky a obľúbené jedlá ich detí do jednej knihy

Silvia Škultéty: Veľmi sa mi páčila myšlienka spojiť mamičky a obľúbené jedlá ich detí do jednej knihy

Silvia Škultéty je mamou malej Natálky a blogerkou. V súťaži bloger roka 2018 sa umiestnila na druhom mieste. Na svojom blogu inšpiruje mamičky v oblasti módy, cestovania ale aj užitočnými recenziami. Svojimi receptami prispela aj do knihy MAMA, mňam. Jej recept nájdete na strane 125.

V súťaži Bloger roka 2018 ste sa umiestnila  v kategórii MAMA blog na druhom mieste. Môžete nám povedať pár viet o sebe a vašom blogu, ako vznikal?

Písaniu a foteniu som sa začala intenzívne venovať počas materskej dovolenky. Dcérka Natálka bola moja malá múza a všetky denno-denné starosti a radosti, ktoré sme s témou rodičovstva riešili som zdieľala aj na mamičkovskom portály modrý koník, kde som sa v rovnakom čase stala aj ambasádorkou pre najznámejšiu sieť drogérií na Slovensku. Otázky od mamičiek a tehuliek sa množili a pravidelne opakovali a to bol dôvod založiť blog a všetko sústrediť na jedno miesto. Blog mám zároveň aj ako cestovateľský denník a online fotoalbum, aby mala Natálka pamiatku na svoje detstvo a naše zážitky s ňou.

Ak by ste sa mali popísať ako MAMA, ako by ste sa charakterizovali tromi vetami?

Toto je zatiaľ najťažšia otázka akú som v živote dostala… smiech. Mama ako každá iná … Milujúca, obetavá, prísna s nekonečným strachom o svoje dieťa, ktorý sa ako vidím bude celý život len stupňovať. A ako mama som  strašne pyšná a hrdá na svoje dieťa a všetky jej  každodenné pokroky.

Čo bolo pre vás najväčším prekvapením alebo úplnou novinkou počas materstva?

Najväčším prekvapením bol fakt, že Natálka bola aj je veľmi dobré dieťa. Okolie malo svoje teórie o tom, ako bude už samotné tehotenstvo náročné, potom pôrod,  ďalej o tom ako sa nevyspím prvé mesiace, aké to bude strašné,  keď jej pôjdu zuby a prídu choroby a nič z toho v Natálkinom prípade naozaj neplatilo. Stále som tak povediac v šoku,  aké skvelé a dobré dieťa sa mi narodilo…. 😀

Aké sú 3 najobľúbenejšie recepty vašej dcérky ? Odkiaľ beriete inšpiráciu pri varení?

Natálka by dookola dokázala jesť rajčinovú polievku, tekvicové rizoto a gratinované zemiaky s cuketou a cviklou. Inšpirácie čerpám z kníh,  internetu a tradičných receptov od mojej maminy.

Kedy ste začali s príkrmami a aké boli u vás doma najobľúbenejšie?

Od ukončeného 5. mesiaca života a najradšej mala sladký zemiak, cuketu, cviklu a z ovocia banán a jablko.

Prečo ste sa rozhodli podieľať na tomto projekte ? A čím je podľa vás kniha odlišná ako ostatné knihy receptov pre malé deti?

Pretože recepty v knihe sú pripravované mamičkami zo Slovenska a nenáročné na prípravu. Prísady a ingrediencie lokálne, jednoduché, zdravé a ľahko zohnateľné. Všetky recepty uvarené a odskúšané.  Veľmi sa mi páčila myšlienka spojiť mamičky a obľúbené jedlá ich detí do jednej knihy, čím je zároveň aj výnimočná. Preto je mi cťou, že i náš recept je súčasťou tohto krásneho projektu.