TOP 10 pomôcok, ktoré by nemali chýbať pri príprave príkrmov

TOP 10 pomôcok, ktoré by nemali chýbať pri príprave príkrmov

Začínate s príkrmami? Príkrmy sú jedným z najdôležitejších míľnikov prvého roka života vášho dieťaťa. Okrem surovín určite každá mamička pri varení potrebuje aj pomôcky, ktoré jej ušetria čas alebo prácu počas prípravy jedál. Pripravili sme pre vás výber TOP 10 pomôcok, ktoré by podľa nás určite nemali chýbať pri príprave príkrmov vo vašej kuchyni.

Tlakový hrniec skráti varenie mäsa o viac ako polovicu

Chystáte sa na príkrmy z mäska? Pretože keď varíte bábätku teľacie či králičie mäsko, alebo hovädzí vývar, takto to ide oveľa rýchlejšie s parným hrncom. Nám sa osvedčil tlakový hrniec od Tescomy. Súčasťou jeho balen sú dve nádoby 4 a 6 litrové.

Varenie bez pripálených hrncov a vykypeného obsahu. Dá sa to.

Keď sa hráte s drobcom, na varenie veľmi rýchlo zabudnete. A tak je na dennom poriadku vykypená polievka a pripálené hrnce. Multifunkčný robot od Sauvinex, je vhodným pomocníkom pri príprave detských jedál a príkrmov. Okrem mixovania umožňuje  sterilizáciu, varenie na pare, ohrievanie či rozmrazovanie. Robot od Sauvinex je špeciálne navrhnutý a určený pre mamičky, aby napomáhal pri ich kreatívnom varení pre ich drobcov.

Jemné kašičky vďaka výkonnému tyčovému mixéru

Jednoduchý na ovládanie, no výkonný! Vymieša vám do hladkosti každý príkrm! A na jeden šup. To ocení váš drobec najmä pri prvých kašičkách. Tyčový mixér s výkonnosťou 700 W umožňuje spracovať všetky suroviny, jeho súčasťou býva aj praktická  1 litrová nádoba.

 

Keramická škrabka

Pripravte sa na to, že čistenie zeleniny a ovocia bude u vás na dennom poriadku. Preto ak nemáte ostrú škrabku, tak si ju rýchlo kúpte. Ak si vyberiete s keramickou čepeľou, určite nebudete sklamaná ostrosťou aj šetrnosťou voči potravinám.  Jej výhodou je aj možnosť umývania v umývačke riadu.

Nádoba na ľadové kocky

Nádobky na ľad môžete pokojne využiť aj na zamrazenie vývaru či fazuľového pyré. Recept nájdete na strane 114 v knihe MAMA, mňam! Praktické je zamraziť  vývar a potom kocky vykopiť do uzatvárateľného plastového vrecka. Skúsite?

Dobre tvarované plastové lyžičky

Pozor, plastových lyžičiek nie je nikdy dosť, lebo ich čarovnou schopnosťou je vždy zázračne zmiznúť. Vedeli ste o tom, že tieto lyžičky od Sauvinex sú dobre tvarované, aby sa dostalo do úst bábätka čo najviac polievočky a kaše? Aby bolo čo najmenej na podbradníku a viac v puse.

Vlhčené obrusky vždy po ruke

Nevyhnutnou súčasťou výbavy každej maminy sú vlhčené obrúsky, tie sa minú pri prikrmovaní na kilá, keďže bábätka neobsedia a kŕmiť sa samé je pre nich lákavé. Tieto dezinfekčné utierky sú super, lebo nenechávajú na rukách bábätka horkú chuť a nie sú aromatické. Sú praktické aj keď idete von a potrebujete utrieť drobcovi ruky keď vstane z piesoviska alebo sa dohrá s kamienkami, pretože sú antibakteriálne.

 

 

Podbradníky

Po dobrom obede vás pred prezliekaním bábätka zachráni štýlový podbradník z webu mamamnam.sk.  O návrh podbradníkov sa postarali Petra Esterling a Kristína Tormová. Na našom e-shope nájdete tento podbradník v troch kreatívnych variantách.

 

Čo uvariť deťom od 4. ukončeného mesiaca?

Základom prípravy dobrých príkrmov pre bábätka je samozrejme aj kniha plná nápaditých receptov MAMA, mňam, na ktorej si pochutnajú  nielen detičky ? Knihu so 101 receptami nájdete na našom e-shope mamamnam.sk alebo v každom dobrom kníhkupectve po celom Slovensku.

 

Malé praktické plastové nádoby

Sú neodmysliteľnou súčasťou bábätiek a ich jedál na cesty či ihrisko, môžete ich využiť aj na mrazenie potravín do zásoby alebo na mlieko z odsávačky. Tieto nádobky majú ideálny tvar aj veľkosť na príkrmy.